Hrncekove recepty

Poslaťod Petka v 16 Nov 2008, 09:01

Ahojte kocky,
potrebujem poradit. Nasla som jeden recept na kolacik, vyzera velmi fajn, akurat je "hrncekovy". Lenze aky hrncek sa mysli? Mame doma velke, male aj stredne hrnceky. Neexistuje nejaky udaj v mililitroch, ze kolko by to asi malo byt?
Ja som totizto zatial este nic nepiekla podla hrncekoveho receptu, radsej mam presne udaje v gramoch alebo mililitroch.
Vaša krásna, mladá a čoskoro aj ští­hla Peťka
Obrázok
Obrázok užívateľa
Petka
Moderátorka
Moderátorka

Užívateľ poďakoval: 103 krát
Užívateľovi poďakovali: 429 krát

Re: Hrncekove recepty

Poslaťod admin v 16 Nov 2008, 10:16

Ja som sice neni expert cez pečenie,ale podla mna je to jedno aký máš hrnček,pomer surovín bude vždy rovnaký.Akurát čím väčší hrnček,tým viac koláčikov. :nam: Keby to bolo na mne použijem ten najväčší... :lol:
Obrázok užívateľa
admin
Site Admin
Site Admin

Užívateľ poďakoval: 297 krát
Užívateľovi poďakovali: 312 krát

Poslaťod Petka v 16 Nov 2008, 11:48

Az tak jedno to nie je, lebo jedno vajicko je vzdy len jedno vajicko, a ked das jedno vajicko na hrncek s obsahol napr. 200 ml je to ine, ako ked to das na jeden hrncek s obsahom 500 ml. Prave preto by som chcela vediet, aky by aspon priblizne mal byt ten hrncek.
Vaša krásna, mladá a čoskoro aj ští­hla Peťka
Obrázok
Obrázok užívateľa
Petka
Moderátorka
Moderátorka

Užívateľ poďakoval: 103 krát
Užívateľovi poďakovali: 429 krát

Poslaťod ee v 16 Nov 2008, 15:19

Peti, ja teda tiez nie som expert cez hrncekove kolace, no myslim, ze sa standardne zvykne pouzivat bezna salka teda cca 2dl. Myslim, ze niekto zvykne odmeriavat aj na jogurtove kelimky... :D
Myslim vsak, ze marika ti bude vediet poradit. Ona uz je rokmi ostrielana skusena kucharka a cukrarka. :59:
Obrázok
Obrázok užívateľa
ee
Moderátorka
Moderátorka

Užívateľ poďakoval: 226 krát
Užívateľovi poďakovali: 111 krát

Poslaťod marika v 16 Nov 2008, 17:09

Petka, ja dosť často pečiem podľa hrnčekových receptov (aj do Španielska som si vzala knihu "Sladká hrnčeková kuchárka), lebo odpadáva váženie. V mojej knižke a aj vo väčšine hrnčekových receptov sa myslí za HRNČEK na meranie - 2,5 Dl (1/4 l) -ový hrnček. V niektorých receptoch je presne uvedené, že sa má merať napríklad kelímkom od jogurtu (väčšinou je to v recepte, kde sa ten jogurt aj použije. Ináč štandartne je to ten 2,5 Dl hrnček. :6:
Obrázok užívateľa
marika
VIP
VIP

Užívateľ poďakoval: 397 krát
Užívateľovi poďakovali: 460 krát

Nasledujúci užívateľ poďakoval užívateľovi marika :
Petka

Späť na Rady do kuchyne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť